شیشه ساختمانی

شیشه ساختمانی

شیشه های سرامیکی، اغلب به صورت ورقه ای برش خورده به شومینه ها و یا پارتیشن های آشپزخانه رستوران ها متصل می شوند تا یک سپر انعطاف پذیر و خیره کننده در برابر حرارت ایجاد کنند. این شیشه ها ضمن ایجاد زیبایی و دوام و نگهداری آسان، در برابر حرارت بالا نیز بسیار مقاوم هستند. تا هم نمای بهتری داشته باشد هم از آلودگی دائمی شیشه جلوگیری کند. برای چهارچوب های چوبی یا فلزی ای که در همگام نصب شیشه در آن ها از زهوار استفاده نمی شود. در مورد این نوع شیشه بطانه به صورت یک مثلت به طول ساق های یک سانتی متر روی لبه ها انجام می شود.

  • اصولاً هنگام تولید شیشه یکسری حباب هایی ایجاد می شوند که با افزودن تصفیه کننده ها می توان آن ها را از بین برد.
  • این شیشه ها اگر بشکنند به قطعات ریزی تبدیل می شوند که لبه آنها تیز نبوده و آسیبی به اطراف وارد نمی کند.
  • همچنین شیشه‌های جام با ضخامت 8/4 میلیمتر هم می‌توان یافت که به شیشه ضخیم معروف‌اند و برای کاربردهای صفحه‌ای شکل مانند، صفحه میز، طبقه‌بندی‌ها، ویترین‌ها، درهای شیشه‌ای و مواردی نظیر آن استفاده می‌شوند.
  • شیشه سکوریت نوعی شیشه تابکارش شده است، اما با استحکام چهار برابر!

این شیشه ها اگر بشکنند به قطعات ریزی تبدیل می شوند که لبه آن ها تیز نبوده و آسیبی به اطراف وارد نمی کنند. شیشه سکوریت اصولاً برای شیشه درب های اتومبیل و ویترین مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرد. از این شیشه در خودروسازی، ورودی ساختمان‌ها، لوازم خانگی، شیشه حمام، شیشه فروشگاه ها و موارد دیگر استفاده می‌شود. ویژگی های شیشه های مورد استفاده در صنعت ساختمان تاثیر فراوانی در نوع استفاده از آن ها دارد.

قیمت شیشه ترشی | شیشه ترشی با بهترین قیمت | قیمت شیشه ترشی

این ویژگی می تواند یکی از مزیت های این شیشه ، به خاطر حفظ حریم خصوصی افراد باشد. برای شخصی که در بیرون ساختمان قرار دارد ، شیشه براق به نظر می رسد. شماره M یک شماره مدل است که توسط تمام شرکت های تولید کننده شیشه اختصاص داده می شود. هر شرکت سیستم شماره M خاص خود را ایجاد می کند که مختص آن سازمان است.

شیشه های هوشمند به نوعی از شیشه گفته می‌شوند که با استفاده از جریان برق شیشه مات یا روشن‌ شده و در واقع میزان جذب نور در شیشه های هوشمند را می‌توان به‌ صورت دستی و تنها با فشردن یک شرکت شیشه ساختمانی زیما کلید تغییر داد. که علاوه بر خاصیت های شیشه لمینت، با طلق PDLC موجود بین دوشیشه امکان مات و یا شفاف شدن در کسری از ثانیه با استفاده از جریان برق را دارا هستند. شیشه های با کیفیت سوپر کلیر از درجه ناخالصی و موج کمتری نسبت به انواع شیشه های فلوت برخوردار هستند.

شیشه‌های تولید شده در انواع صنایع از جمله صنعت خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرند. شیشه‌های جام به ضخامت‌های 5 و 6 میلیمتر هم تهیه می‌شوند که از این شیشه‌ها می‌توان برای پوشش روی میزهای اداری، میز عسلی و… استفاده کرد. شیشه‌های کنترل‌کننده انرژی یا Low-Emissivity که در فارسی به شیشه کم گسیل ترجمه شده است، شیشه‌ای است که انتقال حرارت بسیار کمتری نسبت به شیشه معمولی دارد و مانند یک عایق حرارتی شفاف عمل می‌کند. این شیشه ها، بعد از شیشه های رنگی، پرمصرف ترین نوع شیشه های دکوراتیو هستند.

انواع شیشه ساختمان

بنابراین با خاصیت بهره وری انرژی ، یک محیط دنج و راحت را برای شما فراهم می کند. در انواع رنگ ها از برنز ، سبز ، خاکستری تیره یا نقره ای و آبی تیره موجود است و با چندین سبک دکوراسیون داخلی و خارجی انعطاف پذیر است. شیشه رفلکس یا بازتابنده ، نوعی شیشه بازپخت یا استاندارد است که دارای یک لایه نازک از پوشش اکسید فلز یا فلز است.

امروزه نه تنها انواع مختلفی از شیشه های ساختمانی در دسترس می باشد، بلکه راهکارهایی برای تزئین آن ها نیز وجود دارد. عمده استفاده شیشه در حمام، مربوط به شیشه های اطراف دوش می شود ، همچنین اگر سرویس بهداشتی و حمام در یک فضا قرار گرفته باشند می توان از شیشه به عنوان جداکننده استفاده کرد و فضای حمام را از سرویس بهداشتی جدا کرد. اگر از شیشه مات برای پارتیشن حمام استفاده کنید یک حریم خصوصی مناسب ایجاد می کند. برای ساخت این دیوار شیشه ای می توان از انواع شیشه ها نظیر سکوریت، لاکوبلو شیشه سند بلاست شده استفاده کرد. هیچ چیز به اندازه پارتیشن ها نمی تواند فضای مسکونی یا اداری را به بهترین شکل تقسیم بندی کند و امکان استفاده بهینه از محیط را فراهم نماید. این گزینه ها قابل استفاده در هر قسمت ساختمان از جمله اتاق ها، سالن، سرویس بهداشتی و حمام، آشپزخانه و حتی بالکن و فضای باز هستند.

کارخانه شیشه دوجداره بزرگ + تولید پخش عرضه

اخیراً برای ایمنی و آسایش بیشتر پنجره وسایل نقلیه عمومی مانند واگن‌های قطار و اتوبوس‌های بین شهری نیز به شیشه‌های دوجداره مجهز شده‌اند. از این نوع شیشه در ویترین فروشگاه‌ها، درهای شیشه‌ای و پنجره‌های جانبی اتومبیل‌ها استفاده می‌گردد. از این شیشه‌ها برای درهای بزرگ ساختمانی و ویترین مغازه‌های بزرگ، آیینه‌کاری ساختمان‌ها و بناهای قدیمی استفاده می‌شود. معمولاً این شیشه‌ها را با ضخامت 4 میلیمتر به بالا تهیه می‌کنند. شیشه‌های جام باید صاف، بی‌رنگ، بدون حباب، بی‌موج و سخت باشد و ضخامت آنها در تمام سطوح یکنواخت باشد. DD یا 8/4 که ضخامت این نوع شیشه‌ها از 3/6 تا 4 میلیمتر است و به شیشه‌های با ضخامت دوتایی معروف‌اند.