ویدئو وال چیست، انواع آن کدام است و چه کاربرد هایی دارد؟

در این تکنولوژی به واسطه فویل های بک پروجکشن rear film و دستگاه ویدئو پرژکتور تصاویر با قابلیت دید از دو طرف صفحه نمایشگر پخش می گردند . همچنین مساحت صفحه نمایش تلوزیون شهری را از تقسیم حد متوسط فاصله ی دید بر 10 می توان تقسیم کرد یا به گفته دیگر حد اکثر فاصله دید با ضرب مساحت تلویزیون شهری در عدد ۱۰ مورد محاسبه قرار می گیرد. برای خرید تابلو می توانید از فروشگاه آنلاین تابلو ایده ال ای دی استفاده نمایید یا در صورت مشکل با شماره های ۰۲۱۶۶۰۱۷۹۲۶ و ۰۹۱۹۷۹۸۳۹۵۰ تماس حاصل نمایید. پیکسل جایگاه قرار گیری لامپ های ال ای دی است.

کارت گرافیک Matrox M9120 Plus LP PCIex16 ، یک کارت گرافیک با 2 خروجی تصویر DVI-I می باشد. کسب و کارهای کوچک و بزرگ از این مانیتور صنعتی برای جذب و مطلع کردن مشتریان درباره محصولات و خدمات خود بهره می برند و در محیط های کسب و کار در جهت بالا بردن فروش بازتاب تابلو روان خوبی ایجاد میکند. این شبکه در سپتامبر ۱۹۵۲ پخش تلویزیونی خود را آغاز کرد. چنانچه در تازهترین اتفاق رسانهایی نمایشگرهای ویدئو وال در استودیو برنامه «فوتبال ۱۲۰» شبکه ورزش صداوسیما به کار گرفته شد که زيبايى را در کنار کارآمدی در معرض دید بینندگان این برنامه قرار میدهد.

لامپهای ال ای دی که به آنها نقاط الایدی نیز گفته میشود در کنار یکدیگر تصاویر بزرگ و واضحی را به نمایش خواهند گذاشت. این سیگنالها به وسیله یک مدار ثانویه در گیرنده دستهبندی شده و به لامپهای تصویر سبز، قرمز و آبی فرستاده شده و تا ترکیب باسری دوم شیشهها به یک تصویر رنگی کامل تبدیل میشوند. اگر شما هم به فکر نصب و راهاندازی یک ویدئو وال در مجموعه خودتان گرفتهاید، همین حالا با کارشناسان حرفهای و آموزش دیده ما تماس بگیرید تا شما را با راهحلهای قدرتمند و مدرن میوا، و آنچه امکان پیادهسازی برای شما دارند آشنا کنند. این تابلوها به این دلیل که ضد آب می باشند و بر اثر بارش باران و برف آب به درون آن ها نفوذ نمی کند، برای نصب در فضای آزاد مناسب می باشند.

متروکس M9138 در سیستم های ویدئو وال (Video wall) استفاده می شود که قادر است 3 خروجی تصویر برای 3 مانیتور در اختیار کاربر قرار دهد. متروکس M9125 در سیستم های ویدئو وال (Video wall) استفاده می شود که قادر است 2 خروجی تصویر برای 2 مانیتور در اختیار کاربر قرار دهد. کارت گرافیک Matrox M9125 ، یک کارت گرافیک با 2 خروجی تصویر DVI-I می باشد. تصویر زیر از دانشنامه ویکی پدیا ، اجزای تشکیل دهنده هر LED را نشان می دهد . اساساً هر LED یک چیپ نیمه هادی است که روی آن یک لنز قرار داده شده است . ویدئو وال معمولا متکی بر فناوری موتوری نوری بسیار کارآمد و قابلاطمینان مثل LED ها هستند.

اندازه پیکسل می تواند به 3-5 میلی متر برسد ، بنابراین چنین مدل هایی به عنوان یک طرح تبلیغاتی در خارج نصب می شوند. نزدیک بودن پیکسل ها به یکدیگر باعث به کار بردن بیشتر آنها و در نتیجه بهبود کیفیت تصویر می گردد. ماژول ها از تعدادی پیکسل تشکیل شده اند و این پیکسل ها در ماژول های تک رنگ دارای یک LED و در ماژول های dual دارای دو LED و در ماژول های فول کالر دارای چهار LED می باشند. می باشد. تبلیغ و نمایش تصاویر و کلیپ های غذایی میل افراد را به صرف غذا بیشتر می کند. آیا یک دیوار محکم در سطح پایه می تواند نیازهای شما را برآورده کند؟ کارت گرافیک Matrox M9128 ، یک کارت گرافیک با 2 خروجی تصویر Mini-DP می باشد. نکته مهم در استفاده از ویدئو وال عدم وجود محدودیت در ابعاد تصویر است. فرایند قرار دادن ماژولها در کنار یکدیگر به همین راحتی نیست و در مورد آن قواعد و قوانین خاصی وجود دارد. ویدئو وال با کنار هم قرار گرفتن مجموعهای از نمایشگرها، تصویری در ابعاد بزرگ را به نمایش خواهد گذاشت. متروکس M9120 در سیستم های ویدئو وال (Video wall) استفاده می شود که قادر است 2 خروجی تصویر برای 2 مانیتور در اختیار کاربر قرار دهد.

هنگام سرمایه گذاری بر روی آن، هرگز نباید فراموش کنیم که چیزی که می خریم فقط یک صفحه نمایش نیست و ما سرمایه گذاری خود را با خرید یک راه حل تکنولوژیکی بسیار موثر ارزیابی می کنیم. حساسیت بالای این کمپانی به کیفیت محصولات خود سبب شده تا شاهد ساخت یکی از بهترین ویدئووال های موجود در بازار توسط این کمپانی باشیم. مجموع این ویژگیها موجب شده تا نمایشگرهای ویدئو وال برای حضور در تمامی فضاها از جمله استودیوهای تلویزیونی مناسب باشند. تمامی این عوامل در کنار یکدیگر موجب می گردد تا قیمت تلویزیون شهری داخل سالن نیز قیمتی بسیار مناسب شناخته شود. برای رفع یکی از دغدغههای مشتریان که خرید ابن محصول می باشد. در یک اتاق جلسه شرکت، ویدئو وال مترادف با حرفهای بودن است و مشتریان و شرکای بالقوه را تحت تاثیر قرار میدهد. در کشورهای پیشرفته، مشتریان روزانه با تعداد زیادی از نمایشگرهای تصویری احاطه میشوند و سیستمهای اطلاع رسانی دیجیتال جایگزین سیستمهای سنتی (پوسترها، بروشورها و اعلامیههای چاپ شده و …) شدهاند.

اگر این دستگاه در فاصله ی کمتر و پایین تری قرار بگیرد، تعداد پیکسل ها باید بیشتر باشد. ماژول های Indoor یا همان داخلی یا درونی نوع دیگر از انواع ماژول در تابلو روان است و اصلی ترین کاربرد آن در محیط های داخلی می باشد؛ تابلو روان درونی که ضد آب هم نیست از شدت نور و قیمت پایین تری نسبت به دو نوع ماژول نام برده شده برخوردار است که در کل به عنوان تبلیغات در فضاهای داخلی از مقرون بصرفه ترین نوع ماژول بشمار می رود. به این ترتیب امکان تهیه کیت وسیع تری را ارائه می دهد. از این رو یکی از مواردی که در تهیه ویدئو وال باید به آن توجه داشت تواناییها و قابلیتهای نرمافزار ویدئو وال است تا بتوان با بهرهگیری از ویژگیهای پیشرفتهتر تصاویر باکیفیتتری را برای بینندگان به نمایش گذاشت. یکی از نکات مهم در انتخاب ویدئو وال LCD، میزان فاصله قاب تا قاب (bezel to bezel) نمایشگرها است. که در کیفیت های مختلفی تولید و عرضه می شوند و این اختلاف کیفیت در طول عمر و قیمت نمایشگر ویدئو وال ال ای دی تاثیر بسیار زیادی دارد در واقع نمایشگر وال ال ای دی هم مانند هر محصول دیگری با قیمت ها و کیفیت های مختلفی در دسترس می باشد بطور مثال ماژول نمایشگری با آی سی ضعیف نمی تواند رفرش ریت و کیفیت قابل قبولی جهت تصویر برادری و اجرای مراسمات مهم ارائه دهد .

هر چقدر اندازه لامپهای ال ای دی و فاصله میان آنها کمتر باشد، کیفیت و وضوح تصویر نمایش داده شده بهتر خواهد بود. امروزه کلیه مراکز اداری، تفریحی و اقتصادی (دولتی و خصوصی) برای ارائه خدمات بهتر و جلب رضایت مشتری در رقابتی روز افزون با یکدیگر میباشند. برای این منظور به نمایشگرهایی نیاز خواهد بود که بتوانند در تمام طول روز مورد استفاده قرار گیرند. ویدیو وال نوعی سیستم نمایش عریض صنعتی و یکپارچه است که قابلیت کارکرد ۲۴ ساعته در هفت روز هفته را دارد. از دیگر ویژگیهای این سیستم میتوان به قابلیت نمایش پیوسته در ۲۴ ساعت شبانهروز اشاره کرد. این نوع از ویدئو والها به دلیل استفاده از نمایشگرهای صنعتی قابلیت استفاده در تمام روزهای سال به صورت ۲۴ ساعته را خواهند داشت. از این رو توجه به این موارد در انتخاب نوع صفحه نمایش حائز اهمیت است تا علاوه بر حصول نتیجه بهتر بتوان هزینههای استفاده از ویدئو وال را نیز بهینه نمود. ولی همیشه بهتر است در هر کار و تصمیم گیری با متخصصان آن زمینه مشورت کرد. این مشکل در صورتی که پروژکتور به صورت پنهان نصب شده باشد پیچیدهتر میشود زیرا دسترسی به آن همیشه خستهکننده و زمانبر است.

مهمتر از همه اینکه..آنها به خوبی می دانند که با توجه به شرایط محیطی و آب و هوایی چگونه باید تابلوها را نصب کنند و در صورت نیاز خودشان روی تابلو آب چکان را نصب خواهند کرد.. پس از سپری شدن مرحله حفر فونداسیون، نصب آرماتورها و ریختن بتون اکنون نوبت ساخت اسکلت تلویزیون شهری میرسد. ابعاد تلویزیون شهری به عواملی از جمله سایز و وزن تلویزیون شهری که در انتخاب اندازه فونداسیون -تعداد پایهها و انتخاب جنس ستونها علاوه بر استحکام اسکلت آن نیز بسیار موثر است. استفاده از این معیار در تعیین سایز تلویزیون شهری بسیار مهم است و مشخص میکند که ابعاد آن به چه صورتی تغییر میکند. این سیستم وظیفه انتخاب ورودی تصویر و تغییر اندازه تصاویر ورودی به اندازه نمایشگر را دارد.ویدیوپروسسور انواع مختلفی دارد و متناسب با رزولوشن نمایشگر و پورت های ورودی و خروجی متفاوت می باشد. کارت گرافیک Matrox P690 PCIe x16 ، یک کارت گرافیک با 2 خروجی تصویر DVI می باشد.

ویدئو وال ممکن است چیزی به نظر برسد که مدام به مراقبت نیاز دارد، ولی در حقیقت نسبت به پروژکتور به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارد! البته از عمر نسبتا پایین لامپ تصویر و هزینه بالای تعمیر و نگهداری این سیستم نیز نباید غافل شد. آغاز جنگ جهانی دوم موجب تعطیلی در پخش برنامههای بیبیسی در اول سپتامبر ۱۹۳۹ و آغاز مجدد آن از «الکساندرا پلس» در ۷ ژوئن ۱۹۴۶ شد. ویدئو والها را میتوان برای پیدا کردن راه در یک ساختمان، چک کردن یک رویداد یا برنامههای سفر، بررسی انبوهی از تصاویر یا محصولات و یا فقط سرگرم شدن مورد استفاده قرار داد. مهمترین تفاوت تابلو شهری و تابلو روان مین برد آن ها است.به این معنی که تابلو روان فقط برای نشان دادن متن است اما تلویزیون شهری و تلویزیون نمایشگاهی فیلم و پویانمایی را با بهترین کیفیت نشان میدهد. MultiTaction iWall بهترین محصول آنهاست که دیواری به عرض 5 متر و ارتفاع 2 متر 4×3 با ماژول های 55 سانتی متر است.

البته باید در نظر داشت کاهش فاصله قاب تا قاب در ویدیو وال السیدی منجر به افزایش قیمت آن خواهد شد. با توجه به نوع فویل این امکان نیز وجود دارد تا نمایشگر شفاف تولید نمود تا در هنگامی که تصویر بر روی آن پخش نمی شود ، بیننده تنها یک شیشه شفاف را مشاهده نماسد . خوشبختانه این ویژگی معمولا در ویدئو والهای مدرن وجود دارد و توجه به آنها را به شدت افزایش میدهد. بارزترین ویژگی ویدیو وال ال ای دی نداشتن هیچگونه قاب و bezel بوده که موجب میشود تصویری کاملا یکپارچه به نمایش گذاشته شود. مهمترین ویژگی مثبت ویدئو وال با سیستم تابش نور از پشت، نزدیک شدن فاصله نمایشگرها به صفر است. از صفر تا ۱۰۰ کار ، شامل گرفتن مجوزات لازم، طراحی و ساخت، نصب تابلو روان و راه اندازی، تعمیرات و پشتیبانی قطعات، توسط مجموعه پارسی الکترونیک انجام می شود. این محصول دارای 2 خروجی DVI و رم 32 مگابایتی با پشتیبانی از ویندوز و لینوکس است. متروکس C900 تحت دو نرم افزار Powerdesk و Mura پشتیبانی می شود. کارت گرافیک Matrox M9120 Plus LP PCIex1 ، یک کارت گرافیک با 2 خروجی تصویر DVI-I می باشد.

همچنین طراحی نمایشگرهای موجود در این فضاها میبایست به گونهای باشد که متناسب با طراحی زیبای آنها باشد. در یک فروشگاه پوشاک، ویدئو وال ایده لوکس بودن و دلفریبی را تبلیغ میکند. و در جک پارکینگی خارجی (جک برقی وی تو، پروتکو، نایس، زومر، سه آ و غیره را پیدا کنید که خرید جک پارکینگی را برای شما به کاری آسان و سریع تبدیل میکند. در مقابل، پروژکتور هنوز در گذشته مانده، و از لامپهایی استفاده میکند که بعد از چند هزار ساعت میسوزند. زیرا بعد از مونتاژ تجهیزات دسترسی به این قسمت و اعمال برنامه های جدید به تابلو سخت می شود. در نتیجه ویدئو والها حتی بعد از سالها کار کردن هیچ نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند.